Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
Fashion

Jak nosić i z czym zestawiać damskie koszule z długim rękawem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Panie w koszulach od zawsze rozbudzali zmysły płci męskiej. Kobiety w koszulach nie tylko prezentują się elegancko, ale także szykownie i klasycznie. Nic więc dziwnego, że panie często wskazują właśnie na ten element garderoby, jako ich ulubiony. Warto wziąć pod uwagę fakt, że dawniej koszule z długim rękawem kojarzyły się wyłącznie ze stylizacjami garniturowymi, na specjalne okazje. Na szczęście, obecnie taką koszulę można założyć na spacer czy podczas lunchu w restauracji. Niemniej jednak, panie wciąż mają problem z tym jak nosić i z czym zestawiać koszule z długim rękawem.

Jak nosić damskie koszule z długim rękawem?

Koszule z długim rękawem obecnie stały się dość uniwersalnym elementem stroju. Można powiedzieć, że nosić je można na wiele sposobów, w zależności od tego jaki styl jest w danym momencie potrzebny. W pierwszej kolejności, by odpowiednio nosić koszulę, należy ją dopasować. W tym celu istotne jest ustalenie rozmiaru, a dokładniej uwzględnienie obwodu szyi i wzrostu. Koszula nie powinna uciskać i powinno się mieć możliwość swobodnego oddechu. W momencie dopasowania koszuli do wzrostu uwzględniamy przede wszystkim to, żeby można było ją swobodnie wpuścić w spodnie, bez obaw, że przy najmniejszym ruchu znajdzie się ona na zewnątrz. Jak więc nosić koszulę z długim rękawem? Otóż wszystko zależy od kroju na jaki się zdecydujemy. Mamy do wyboru:

  • krój slim fit- jest on przeznaczony dla pań szczupłych, o dobrze zarysowanej tali, gdyż podkreśla ona nie tylko kształty ciała, ale także wcięcie w tali. Ten rodzaj jest równocześnie dość uniwersalny i wpasuje się zarówno do jeansów jak i do eleganckich spodni.
  • krój regular fit- przeznaczony dla pań proporcjonalnie zbudowanych, a także dla tych, którzy mają lekko wystający brzuszek. Koszule te nie posiadają wcięcia w talii, więc ułożą się na ciele i jeśli zajdzie taka konieczność, zakryją dodatkowe kilogramy. Tego typu koszule można z powodzeniem dopasowywać do stylizacji tak zwanych “wyjściowych”
  • krój custom fit- jest to uniwersalny krój, który będzie dobrze wyglądał na wszystkich typach damskiej sylwetki. Jednak niezbędne jest dokładne wymierzenie proporcji, jeśli rozważamy zakup tego typu koszuli z długim rękawem.

Z czym zestawiać męskie koszule z długim rękawem?

Nie da się ukryć, że koszule damskie z długim rękawem obecnie stały się na tyle popularne, że wpasują się idealnie w dosłownie każdą okazję. Powstały bowiem modele w stylu smart casual, a taką koszulę z powodzeniem możemy założyć do pracy, na spotkania biznesowe czy wyjścia do teatru, ale równocześnie możemy założyć ją do jeansów czy chinosów. Pamiętajmy także, że koszula jest pierwszą “warstwą” stroju jedynie w sytuacjach niezwykle oficjalnych jak np. w zestawieniu z garniturem. Niemniej jednak modne, wygodne wersje casualowe, mogą pojawić się w stylizacji nawet z krótkimi spodenkami, czy nawet jako wierzchnia warstwa, dobrana do t-shirtu. Nie da się ukryć, że możliwości zestawienia ze sobą różnych części garderoby z koszulą z długim rękawem jest niezwykle wiele, a dużo zależy przede wszystkim od tego, jaki krój został wybrany, a także od tego, jaka jest długość danego modelu. Istnieje jednak pewna zasada, która dotyczy damskich stylizacji z koszulami z długim rękawem. Za wszelką cenę panie powinni unikać łączenia eleganckich i formalnych modeli koszul, z typowymi, luźnymi i casualowymi spodniami czy także butami i na odwrót. Przede wszystkim należy uważać na łączenie flanelowej koszuli z długim rękawem, z eleganckimi spodniami czy zwykłymi pantoflami.

Author