Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
LifeStyle

Studio tatuażu i rodzaje dziar

Pinterest LinkedIn Tumblr

Tatuaże już dawno przestały kojarzyć się z kryminałem i dzisiaj widok osoby, która jest wytatuowana nawet od stóp do głów, nie budzi już takich kontrowersji jak kiedyś. Studia tatuażu już są prawie na każdym rogu. Warto jednak dobrze przeanalizować rynek i wybrać najodpowiedniejsze dla siebie miejsce na wykonanie tatuażu. Tatuowanie to sztuka. Każdy artysta-tatuator dąży do tego, aby wyrobić sobie swój indywidualny styl. Planujesz dziarę lub pokrycie tatuażu? Chcesz dowiedzieć się, jakie rodzaje tatuaży są najbardziej popularne?

Studio Tatuażu

  Dwie najważniejsze cechy, które powinny iść ze sobą w parze w każdym dobrym studio tatuażu, to przede wszystkim kreatywność i profesjonalizm. Tatuowanie jest bowiem sztuką, ale bardzo odpowiedzialną, ponieważ za płótno służy tutaj skóra żywego człowieka. Artyści każdego klienta traktują indywidualnie, poświęcając odpowiednią ilość czasu na zaprojektowanie i dostosowanie grafiki tak, aby każda osoba była w pełni zadowolona. Najwyższa jakość usług i przemiła atmosfera to elementy, które cechują studio tatuażu wypełnione doświadczonymi tatuatorami. W studio można wykonać nie tylko sam tatuaż, ale i cover tatuażu. Niestety, korzystając z usług niedoświadczonych tatuatorów, często zdarza się tak, że efekt finalny w ogóle nam się nie podoba. W takim przypadku, zamiast usuwać grafikę, poleca się wykonać cover tatuażu.

Tatuaże i ich rodzaje

 Tak jak w każdej dziedzinie sztuki, tak i w sztuce tatuażu, wyodrębnione zostały przeróżne style i techniki. Dzięki temu każdy może dopasować dla siebie coś, co do niego przemawia i współgra z jego estetyką. W końcu tatuaż to dzieło, które nosimy na skórze i nie rozstajemy się z nim nawet na chwilę. Oczywiście w razie czego zawsze można wykonać zakrycie tatuażu, mimo wszystko warto jednak dobrze przemyśleć styl, w jakim owy wzór chce się wykonać. Zwykle jest tak, że każdy tatuażysta ma swój konkretny styl, w którym się specjalizuje. Należy wziąć to pod uwagę, umawiając się na wykonanie projektu do artysty-tatuatora. Tatuaże męskie często wykonywane są w innym stylu niż tatuaże damskie, jednak nie jest to regułą.

Styl tradycyjny

 Jest to styl zapoczątkowany we wczesnej historii tatuażu w Stanach Zjednoczonych. Tak, możemy go kojarzyć z filmów czy teledysków, z ramion wydziaranych motocyklistów. W tym stylu często wykonuje się tatuaże męskie i są one raczej proste. Charakteryzują się grubą czarną kreską i jednolitymi wypełnieniami, często koloru żółtego, zielonego i żywej, energetycznej czerwieni.  

Styl neo-tradycyjny 

 Tatuaż wywodzi się z tradycji: charakteryzuje się ciemnymi konturami i odcieniami. Jednakże w porównaniu z tradycyjnymi tatuażami, neo-tradycyjny styl wykorzystuje ciemniejsze palety i zazwyczaj zawiera elementy natury w kolorach i wzornictwie. Grafiki tatuowane w odmianie neo-tradycjnej różnią się znacznie – wyglądają nieco bardziej „realistycznie”

Styl realistyczny

Jak sama nazwa wskazuje, jest to styl, który ma jak najbardziej odzwierciedlać rzeczywistość . Idealnie odwzorowanie źródła inspiracji. W tym stylu najczęściej wykonuje się wizerunki bliskich osób lub ukochanych zwierząt. Realistyczne motywy najczęściej wykonywane są w czerni i bieli.

Styl tribal

 Tatuaże wykonywane w stylu plemiennym mają swoje korzenie w rdzennych mieszkańcach różnych części świata, np. Indian. Najczęściej są nimi duże, geometryczne wzory, które przechodzą z jednej części ciała na drugą, na przykład z ramienia na pierś. Mimo że taki tatuaż wygląda na dość prosty, to często jest bardzo skomplikowany. Tatuaże te charakteryzują się także tym, że mają bardzo duże znaczenie dla osoby, która decyduje się umieścić je na swoim ciele. Znaczeń może być bardzo wiele, niektóre z nich nawiązują do przeszłości, inne natomiast mają być drogowskazem na przyszłość. 

Tatuaż japoński

  Tatuaże japońskie to już legenda. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko ze względu na wzory, ale także tradycyjną technikę wymagającą czasu i wytrzymałości od tatuowanego. Ukrywane pod ubraniem, często świadczą o przynależności do yakuzy, japońskiej grupy przestępczej.

Wymienione tutaj rodzaje tatuaży to zaledwie kropla w morzu rozmaitości, trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że każdy artysta wykonuje swoje prace nieco inaczej, i chcąc zrobić sobie tatuaż lub zakrycie tatuażu, należy najpierw zaznajomić się z konkretnym stylem danego tatuażysty. Jedno jest pewne, dobrze wykonany i odpowiednio dopasowany tatuaż uczyni ze skóry prawdziwe dzieło sztuki, podkreślając piękno osoby, która w tej skórze siedzi.

Author