Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
Beauty

Kule do kąpieli i ich drogocenny wpływ

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kule do kąpieli i ich drogocenny wpływ

Wieczorna kąpiel po ciężkim dniu powinna być odprężająca. Jest również krokiem przygotowującym nasze ciało do dalszej pielęgnacji.
Dobierając odpowiednie kule do kąpieli możemy odżywić oraz nawilżyć naszą skórę. Przyjemne olejki zapachowe stosowane w produkcji takich kul potrafią skutecznie zrelaksować zarówno ciało jak i umysł.
Dobrej jakości musujące kule zawierają wiele składników odżywczych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio zadbana i pozostanie w dobrej kondycji. 
Kule do kąpieli powstają w wyniku połączenia sody oczyszczonej wraz z kwaskiem cytrynowym, dzięki czemu musują. Oprócz tego w wysokiej jakości produktach znajdują się drogocenne oleje, jak np. kokosowy czy rzepakowy. Jako składnik odżywczy często można spotkać w składzie także masło shea
Pozostałe dodatki, jak np. różne rodzaje soli czy glinki, zależą od tego, na jaką kulę się zdecydujemy.

Jak używać kul do kąpieli? 

Chcesz się odprężyć i przygotować relaksującą kąpiel dla siebie lub dla Twoich bliskich? Wystarczy, że napełnisz wannę ciepłą wodą i wrzucisz połowę kuli. Powoli zacznie ona musować i rozpuszczać się, delikatnie zabarwiając wodę i uwalniając piękne aromaty. 
Aby składniki odżywcze lepiej się wchłaniały, przed taką kąpielą można także wykonać peeling ciała. 
Musujące kule sprawią, że zwykła kąpiel zamieni się w domowe SPA i z pewnością staną się Twoim codziennym wieczornym rytuałem. 
Dzięki tak ogromnej różnorodności w zapachach oraz składach, zawsze można dobrać kule do naszych aktualnych potrzeb. Są łatwo dostępne w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Można je zrobić również samemu. Będą świetnym pomysłem na prezent, jak np. zestaw naturalnych kul do kąpieli  od MadamNatura.pl. 

Jak zrobić kulę do kąpieli?

Do zrobienia własnej kuli będziesz potrzebować:

– sodę oczyszczoną,
– kwasek cytrynowy
– dowolny tłuszcz (np. olej kokosowy)
– olejek zapachowy
– foremkę

Oprócz podstawowych składników, można śmiało dodać także różne rodzaje glinek, płatki kwiatów, czy barwnik spożywczy aby była ona bardziej efektowna. To, co wybierzesz do jej stworzenia, zależy tylko i wyłącznie od Twojej kreatywności.
 Najpierw w misce połącz ze sobą wszystkie suche składniki. Kolejnym krokiem będzie dodanie wybranego rodzaju tłuszczu i ponowne wymieszanie ze sobą całości. Powoli można dodać barwnik oraz olejek zapachowy. Należy mieszać wszystko razem do momentu, aż uzyskamy konsystencję mokrego piasku, który będzie dobrze się formować. Gdy wszystkie kroki mamy już za sobą, można gotową masę włożyć do foremki i odstawić na około 2 godziny. Po tym czasie gotową kulę wyciągamy delikatnie z foremki. Należy ją przechowywać w suchym miejscu, zapakowaną w celofan bądź w pudełeczko. 
Własnoręczne robienie kul do kąpieli potrafi sprawić niezłą zabawę nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Może odkryjesz w sobie nową pasję i zamiłowanie do rękodzieła?
Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż stworzenie tak wspaniałego produktu przez siebie samego.
Jeśli natomiast nie masz zbyt wiele czasu, albo po prostu, nie interesują Cię tematy związane z rękodziełem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby można było korzystać z takich dobrodziejstw, jak naturalne kule do kąpieli.  Jest wielu producentów, którzy dbają o to, aby tworzyć takie cudowne produkty specjalnie dla Ciebie.

Naturalne kule do kąpieli coraz bardziej zyskują na popularności, dzięki właściwościom, jakie posiadają. Warto zapewnić sobie odpowiednie odżywienie skóry, wprowadzając do codziennej pielęgnacji takie relaksacyjne kąpiele. 

Author