Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
Beauty

Jak wybrać najlepsze produkty do dezynfekcji?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Produkty do dezynfekcji w ostatnich miesiącach i latach mają coraz większe znaczenie w naszym codziennym życiu. Zdezynfekowane ręce dają nam barierę ochronną przed bakteriami oraz wirusami, które mogłyby wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie. Jak wybrać najlepszy płyny do dezynfekcji, aby były nie tylko tanie, ale i skuteczne?

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja ma przede wszystkim na celu zwalczenie drobnoustrojów, które mogą wywołać u nas choroby. Nowoczesne produkty do dezynfekcji pozwalają na zwalczanie bakterii, wirusów, sporów oraz grzybów. Ponadto produkty z najnowszej generacji nie wysuszają tak bardzo rąk, jak miało to miejsce jeszcze kilka lub kilkanaście temu. Sporo produktów posiada również atrakcyjne zapachy, które niwelują alkoholową woń po zastosowaniu preparatów. Stosowanie preparatów dezynfekujących ma oczywiście znaczenie prewencyjne i regularne ich stosowanie, może znacząco wpłynąć na nasze zdrowe oraz samopoczucie. Warto pomyśleć o dezynfekcji już dziś.

Czym dezynfekować ręce?

Bardzo często pada pytanie, w jaki sposób powinniśmy dezynfekować ręce, aby zabezpieczyć nas jak najbardziej? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Produkty do dezynfekcji dostępne w ogólnej sprzedaży niestety bardzo często radzą sobie tylko z częścią bakterii i wirusów. Pozostała część zostanie na naszych dłoniach. Dlatego tak ważne jest stosowanie preparatów z odpowiednimi atestami, które potwierdzą, że wysokość produktu jest bardzo wysoka. Warto również uważać na płyny, które gwarantują 100% skuteczność w działaniu. W praktyce takie preparaty mają bardzo niskie wyniki skuteczności. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie produktów do dezynfekcji? Pierwszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest zakres działania produktu. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakich warunkach będzie stosowany preparat, ponieważ inny skład chemiczny mają produkty do dezynfekcji do użytku przemysłowego, a inny skład mają produkty do użytku domowego. Powinien to być pierwszy krok przy wyborze asortymentu.

Innym ważnym aspektem jest ilość czystego alkoholu w butelce. Szacuje się, że alkohol powinien zajmować 60% objętości preparatu. Wiemy wtedy, że produkt będzie skuteczny i nie ma powodu do obaw przed jego użytkowaniem. Produkty o znacznie niższym stężeniu są praktycznie bezużyteczne, gdyż nie pozwolą wyeliminować większości bakterii lub wirusów z dłoni.

Zaufany producent

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze produktów do dezynfekcji jest oczywiście sam producent. Powinien on posiadać wszelkiego rodzaju pozwolenia, które jasno będą mówiły, że ma on pełne prawo na produkcję, a następnie dystrybucję preparatów. Przed zakupem asortymentu do dezynfekcji powinniśmy się upewnić, że wszelkie formalności ze strony producenta zostały spełnione.

Drugim elementem jest profesjonalne doradztwo. Szczególnie ma to znaczenie w przemyśle, gdzie pracodawca musi zapewnić płyny do dezynfekcji nawet kilkuset pracownikom. Zaufany producent powinien doradzić, który preparat warto wykorzystać w takiej sytuacji.

Author