Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
Lingerie

Jak znaleźć idealne sportowe skarpetki

Pinterest LinkedIn Tumblr

Większość z nas traktuje swoje skarpetki jako element, który nie jest bardzo ważny. Liczy się dla większości z nas czy wybierane skarpetki będą w odpowiednim rozmiarze, ewentualnie zwracamy uwagę na kolor i długość, tak by dopasować je do wybieranej stylizacji i na tym właściwie ten nasz wybór będzie się kończył. Jeśli jednak ktoś uprawia sport to nie powinien takiego podejścia przenosić również na uprawianie sportu, ponieważ będzie się to źle kończyło. Dla tych osób jest jednak bardzo istotne, by w należyty sposób wybrać nawet ten drobny element garderoby, ponieważ będzie to wpływało na komfortowe warunki, w których sport będzie uprawiany. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak dobrze wybrać skarpetki sportowe i na co przy ich wyborze w głównej mierze powinniśmy zwracać uwagę. 

Jakie powinny być dobre skarpetki sportowe?

Przede wszystkim powinno się wybrać skarpetki, które będą wykonane z materiałów wysokiej jakości, które będą gwarantowały komfort w trakcie uprawiania sportu i będą faktycznie taką propozycją, która podnosić będzie poziom bezpieczeństwa. Niekiedy może być bowiem tak, że odpowiednio wybrane skarpetki sportowe będą zmniejszały ryzyko doznania kontuzji. Jeśli skarpety są źle dobrane to trening będzie nieprzyjemny, stopy mogą się pocić, ślizgać w bucie, ocierać. Zdarza się, że po jednym treningu stan stóp będzie sprawiał, że długi czas nie będzie można znowu uprawiać aktywności fizycznej. 

Co powinno być brane pod uwagę przy wyborze?

Oczywiście dla sportowców bardzo ważne będzie to, by skarpety były faktycznie wygodne oraz gwarantowały komfort w trakcie treningu. To jednak nie oznacza, że powinny one być ciepłe i miłe. Chodzi o to, by była gwarancja odpowiedniego przepuszczenia powietrza, ograniczona była potliwość i tym samym było mniejsze wydzielanie się przykrego zapachu. Takie skarpety powinny być także utrzymane w czystości. Tym samym tak naprawdę nie będzie szans na to, by stosować skarpetki z bawełny. Bawełna będzie szybko nasiąkać i pojawi się nieprzyjemny zapach i dodatkowo w trakcie treningu takie skarpetki nie będą gwarantowały odpowiedniej trwałości. 

Anatomiczna budowa skarpetek do treningu

Ważne będzie to, by wybierane skarpetki miały budowę anatomiczną. W przypadku zwykłych skarpetek nie ma rozróżnienia na lewą i prawą a jeśli chodzi o skarpetki sportowe już taki podział będzie się pojawiał. Dlatego trzeba osobno dopasować je do lewej i prawej stopy. Dzięki temu nie będzie nadmiaru materiału przy palcach. W ten sposób uniknie się otarć i ucisków. Warto wybrać produkty wykonane z włókien syntetycznych, ponieważ one nie będą pochłaniać wilgoci, odprowadzają ja i tym samym komfort w trakcie treningu będzie większy. Dodatkowo warto sie zdecydować na takie z niciami z jonów srebra. To taki materiał, który będzie miał charakter bakteriobójczy i nie pozwoli na rozwój mikroorganizmów, dlatego nie będzie też pojawiać się nieprzyjemny zapach ze skarpet. 

Zainteresowanie skarpetami kompresyjnymi

W ostatnim czasie pojawiło się zainteresowanie skarpetami kompresyjnymi. Technologia i zasada działania będzie się tutaj wywodzić z metody leczenia żylaków, która polega na tym, że stosuje się opaski ze zmiennym stopniem uciskiem. Najciaśniejsze są więc skarpety przy stopach a potem im wyżej tym będzie mniejszy ucisk. W ten sposób wspomaga się pracę żył i odprowadzenie krwi z dolnych partii nóg jest lepsze. To może poprawić wydolność mięśni sportowca. Szczególnie w przypadku biegaczy tego typu skarpety sportowe są popularne i świetnie się sprzedają.

Author