Naturalne mydła w kostce w MadamNatura.pl
Ad
Ad
Beauty

Laminowanie włosów sposobem na gładką i lśniącą taflę włosów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszystkie posiadaczki długich włosów pragną utrzymać je w dobrej kondycji i marzą o gładkiej, lśniącej fryzurze. Niestety częste stylizowanie włosów suszarką czy prostownicą, farbowanie ich oraz stosowanie innych obciążających zabiegów znacząco wpływa na ich wygląd. Z pomocą przychodzi jednak laminowanie włosów – dzięki niemu nawet suche i rozdwojone końcówki naszych włosów będą wyglądać zdrowo.

Na czym polega laminacja włosów?

Laminowanie włosów to jeden z zabiegów odżywczo-regenerujących, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie oraz wygładzenie struktury włosa. Polega na nałożeniu na włosy specjalnej oraz trwałej osłonki składającej się z dwóch składników: keratyny oraz żelatyny. Misją obu tych substancji jest domknięcie łuski włosów, co sprawi, iż będą one gładkie oraz lejące. Dzięki laminowaniu włosy staną się mocniejsze i przyjemniejsze w dotyku.

Korzyści z laminowania włosów

Efekty laminowania włosów doceni każdy, kto wypróbuje tego zabiegu. Już po jednorazowej kuracji włosy stają się o wiele mocniejsze, grubsze, przestają się puszyć oraz są łatwiejsze w układaniu i stylizacji. Dzięki laminacji pasma stają się gęstsze, a nasza fryzura zyskuje na objętości. Dodatkowo laminowane włosy nie plączą się i nie elektryzują. Wraz z tym zabiegiem pożegnasz się z rozdwojonymi oraz uszkodzonymi końcówkami.

Laminacja włosów w salonie fryzjerskim

Profesjonalny zabieg laminowania włosów w salonie fryzjerskim to dość droga usługa – ceny wahają się od 300 do nawet 800 zł, w zależności od długości naszych włosów oraz użytych kosmetyków. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że zabieg kosmetyczny przyniesie oczekiwane efekty, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Laminowanie włosów mimo, iż wydaje się nieskomplikowanym procesem, wymaga jednak eksperckiej wiedzy oraz zastosowania odpowiednich preparatów. Czas trwania takiego zabiegu to ok. 45-60 minut. W tym czasie nasze włosy zostaną umyte specjalnym preparatem oczyszczającym, nałożona zostanie na nie substancja z keratyną, którą utrwalić należy pod infrazonem – urządzeniem działającym w oparciu o technikę ogrzewania promieniami podczerwonymi, a na koniec nasze włosy zostaną dokładnie umyte i oczyszczone z nałożonych składników. Do profesjonalnego laminowania włosów nadaje się każdy rodzaj włosów, niezależnie od stanu zniszczenia. Rezultaty takiego zabiegu utrzymują się od kilku do kilkunastu tygodni.

Domowe sposoby na laminowanie włosów

Laminowanie włosów można jednak przeprowadzić także samodzielnie w domu, oszczędzając przy tym sporą sumę pieniędzy. Koszt domowego zabiegu to zaledwie kilka złotych na kupno żelatyny. Jednak laminowanie włosów w salonie intensywnie odżywia włosy, a to wykonane w warunkach domowych działa bardziej powierzchownie – efekty utrzymują się nieco krócej, jednak w dalszym ciągu zabieg niesie wiele korzyści i warto wprowadzić go do domowej pielęgnacji. Istnieją dwa warianty przeprowadzenia laminowania włosów w domu – po umyciu ich oraz przed.

Laminowanie włosów po umyciu

Pierwszy ze sposobów polega na umyciu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem. Następnym krokiem będzie przygotowanie mieszanki – rozpuszczenie łyżki żelatyny w trzech łyżkach gorącej wody tak, aby proszek całkowicie się rozpuścił. Do powstałego preparatu należy dodać ulubioną maskę lub odżywkę do włosów i dokładnie to wymieszać.  Miksturę trzeba nałożyć na całej długości włosów, a następnie szczelnie owinąć włosy folią i nałożyć na to ręcznik. Po upływie 30-40 minut włosy można dokładnie umyć i cieszyć się miękką, gładką fryzurą!

Laminacja włosów przed ich myciem

Drugą metodą stosowaną przez włosomaniaczki jest nałożenie mieszanki przed umyciem włosów. Laminowanie włosów w ten sposób wymaga przygotowania nieco innej mikstury – należy rozpuścić dwie łyżki żelatyny w trzech łyżkach gorącej wody, a następnie dodać łyżkę oliwy z oliwek oraz łyżeczkę soku z cytryny. Tak przygotowany preparat mieszany z odżywką do włosów i nakładamy na opłukane i odsączone włosy. Owinięte w folię i ręcznik włosy pozostawiamy na 30-40 minut, a po tym czasie myjemy je delikatnym szamponem micelarnym i nakładamy odżywkę bez spłukiwania. Ten sposób jest szczególnie polecany posiadaczkom bardzo suchych, zniszczonych włosów.

Laminowanie włosów staje się coraz bardziej popularne i zyskuje kolejnych zwolenników. Ten zabieg pielęgnacyjny nazywany jest często ostatnim ratunkiem dla włosów w złej kondycji, które należałoby ściąć na krótko. Powtarzany systematycznie pozwala na zachowanie gładkiej i lśniącej tafli włosów. Nie należy jednak przesadzać z laminowaniem włosów – zbyt częste stosowanie może przyczynić się do ich przeproteinowania. Warto jednak wprowadzić do naszej pielęgnacji zabieg laminacji i cieszyć się zdrowo wyglądającą czupryną!

Author